تبلیغات
علوم پدیا - چرا بعضی از میمون ها شباهت زیادی به انسان دارند؟

چرا بعضی از میمون ها شباهت زیادی به انسان دارند؟


میمون ها نزدیک ترین شباهت فیزیکی را در بین موجودات زنده با انسان دارند. چهار گونه میمون بزرگ وجود دارد: اورانگوتان، شامپانزه، گوریل و گیبون. (کوچک ترین بوزینه ی آدم نما) 

شامپانزه ها فوق العاده باهوش و با استعداد بوده و یکی از معدود جانورانی هستند که واقعاً از هر چه در اختیارشان باشد، استفاده می کنند. گوریل ها عموماً روی چهار دست و پا راه می روند اما قادرند که روی دو پا هم بایستند و راه بروند، درست مثل انسان ها. میمون های بزرگ آدم نما دارای انگشتانی مانند انگشتان دست انسان می باشند. این انگشتان آن ها را قادر می سازد تا اشیا را برداشته و نگه دارند؛ همان طور که ما این کارها را انجام می دهیم. موی سر میمون ها با بالا رفتن سن و سال آن ها همانند موی انسان ها خاکستری می شود. بچه گوریل ها همانند بچه های انسان با گذشت 10 هفته از عمرشان یاد می گیرند که چگونه سینه خیز بروند. آنان در حدود ماه هشتم شروع به راه رفتن می کنند.

ثبت واقعیت: میمون هایی نظیر گیبون، بچه هایی ناتوان را متولد می سازند که نیاز دارند برای مدت طولانی از آن ها مراقبت به عمل آید. میمون ها قادرند از بچه هایشان به مدت پنج سال مراقبت به عمل آورند.

موضوع: اطلاعات عمومی، حیوانات و موجودات زنده، علمی، برچسب ها: میمون ها، انواع میمون، شامپانزه، میمون های آدم نما،
[ شنبه بیستم خرداد 1396 ] [ 04:15 قبل از ظهر ] [ علیرضا ولیزاده ]
TOP