تبلیغات
علوم پدیا - چرا در هنگام بیماری درجه ی حرارت بدن بالا می رود؟

چرا در هنگام بیماری درجه ی حرارت بدن بالا می رود؟

پس از اینکه احساس بیماری کرده و به دکتر مراجعه می کنید، اولین کاری که دکتر انجام می دهد، اندازه گرفتن درجه حرارت بدن شما توسط دماسنج است. بقیه در ادامه مطلب
او سعی دارد از این طریق دریابد که آیا شما تب دارید یا نه؟ زمانی که سالم هستید، معمولاً میانگین درجه حرارت بدن شما 98/6 درجه فارنهایت (37 درجه سلسیوس) می باشد. بعضی از بیماری ها سبب می شوند تا درجه ی حرارت بدن شما افزایش یابد که به این درجه حرارت بالا به اصطلاح "تب" گفته می شود. در واقع تب به ما کمک می کند تا در برابر بیماری مبارزه کنیم. تب موجب می شود که فرایندهای اساسی اعضای بدن سریع تر عمل کرده و بدن هورمون ها  و آنزیم ها و سلول های خونی بیشتری را تولید کند. هورمون ها و آنزیم ها مود شیمیایی مفیدی هستند و زمانی که ما به بیماری مبتلا می شویم، آن ها بیشتر کار می کنند و باعث سرعت جریان خون می شوند؛ در نتیجه سریعتر نفس کشید و از شر زواید و سومی که در سیستم بدن هستند خلاص می شویم. البته این مطلب بسیار مم است که سریعاً تب را قطع کنیم؛ زیرا خود تب سبب نابود شدن پروتئین های اساسی بدن ما می شود.
ویتامین c یک ویتامین ضروری و لازم است که به بدن کمک می کند تا علیه عفونت ها و بیماری ها مبارزه کند. این نوع ویتامین به طور طبیعی در پرتقال و دیگر میوه ها وسبزی ها وجود دارد؛ بنابراین بسیار حائز اهمیت است که ما مقدار زیادی از این نوع میوه ها را در رژیم غذایی روزانه به مصرف برسانیم.
موضوع: اعضای بدن، علمی، اطلاعات عمومی، برچسب ها: یاخته، سلول، ویتامین c، سلامتی، تب، سردرد، بیماری،
[ یکشنبه بیست و یکم خرداد 1396 ] [ 11:34 قبل از ظهر ] [ علیرضا ولیزاده ]
TOP